Кібербулінг

 Словник «Кібербулінг»

  1. Кібербулінг – це знущання, приниження, агресивні напади, які здійснюються за допомогою різних ґаджетів (зокрема телефонів), з використанням інтернету, будь-яких електронних (цифрових) технологій.
  2. Кібергрумінг – налагодження довірливих відносин з дитиною з метою подальшого сексуального насильства в інтернеті чи офлайн..
  3. Кіберпес – чат-бот, спеціальний інструмент, що розповість про механізми дій для дітей, батьків, вчителів у випадку кібербулінгу. Він допоможе швидко та доступно дізнатись, як можна самостійно видалити образливі матеріали із соцмереж, а також куди звертатись за допомогою. Бот доступний у Telegram та Viber.
  4. Секстинг – це обмін сексуальними повідомленнями, фото чи відео із використанням засобів зв’язку.
  5. Сексторшен – налагодження довірливих стосунків з дитиною з метою отримання інтимних фото чи відео із подальшим шантажем розповсюдити ці матеріали.
  6. Тролінг – розміщення в інтернеті (на форумах, у блогах) провокаційних повідомлень із метою викликати флейм, тобто конфлікти між учасниками, взаємні образи.
  7. Флеймінг – обмін короткими гнівними й запальними репліками між двома чи більше учасниками, використовуючи комунікаційні технології. Найчастіше розгортається в «публічних» місцях Інтернету, на чатах, форумах, дискусійних групах.
  8. Харасмент – залучення повторюваних образливих повідомлень, спрямованих на жертву (наприклад, сотні смс-повідомлень на мобільний телефон, постійні дзвінки) з перевантаженням персональних каналів комунікації.
  9. Хепіслепінг – відносно новий вид кібербулінгу, який починався в англійському метро, де підлітки, прогулюючись пероном, раптом ляскали один одного, тоді як інший учасник знімав цю дію на мобільну камеру. У подальшому за будь-якими відеороликами, у яких записано реальні напади, закріпилась назва хепіслепінг. Ці відеоролики розміщують в Інтернеті, де його можуть продивлятись тисячі людей, зазвичай без жодної згоди жертви.                                    За матеріалами:

    1.https://edu.bullyingstop.org.ua/article/4

    2.https://www.telegraf.in.ua/kremenchug/10082081-kberbulng-scho-ce-yakim-vn-buvaye-ta-yak-vd-nogo-zahistiti-svoyu-ditinu.html

Немає коментарів:

Дописати коментар