понеділок, 21 лютого 2022 р.

 Фрази, які варто говорити замість «не переживай»

 👉«Я завжди можу вислухати тебе»
В першу чергу люди хочуть просто висловити те, що їх турбує, а не знайти розв'язання проблеми. До того ж іноді його просто немає. Тому для початку варто дати зрозуміти, що ви готові слухати.

 👉«Твої почуття - це нормально»
Якщо ви бачите, що ваша близька людина чимось засмучена, але намагається приховати це, спробуйте пояснити, що її емоції - це нормально. Ви не будете висміювати її. Можливо, ці слова підтримки допоможуть цій людині розкритися перед вами та полегшити свої переживання.

 👉«Мені знайоме таке почуття»
З такими фразами потрібно бути дуже обережними. Навіть якщо ви вважаєте, що пережили схожий досвід, він не буде таким же як і у людини, яка шукає вашої підтримки. Ваша біль різна. Але ви можете поділитися своєю історією, якщо відчуваєте, що це доречно.

 👉«Що я можу для тебе зробити?»
Коли ви відчуваєте, що у вас є сили і бажання допомогти людині, а не тільки вислухати, запитайте, що ви можете для неї зробити.

пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

       Що таке апатія і як її подолати?


  Апатія – це стан байдужості або придушення таких емоцій, як турбота, мотивація або пристрасть. В апатичної людини відсутня цікавість або занепокоєння щодо емоційного, соціального, духовного або фізичного життя.

Виконайте наступні пункти, щоб подолати апатію:

👉Налагодіть режим сну. Спіть не менше 8 годин. Перед сном обов’язково прогулюйтесь, провітрюйте кімнату і думайте про хороше.

👉 Зробіть собі приємний подарунок – купіть те, про що давно мріяли, зустріньтеся із друзями тощо.

👉 Влаштуйте генеральне прибирання: позбавтеся всього старого, непотрібного, що викликає негативні емоції, наповніть навколишній простір чистотою і світлом.

👉 Змініть коло спілкування, якщо до нього входять песимісти, панікери, любителі перекласти відповідальність на інших або поскаржитися на життя. Оточіть себе оптимістично налаштованими та приємними у спілкуванні людьми.

👉Якщо ви самі не справляєтеся з апатією, поговоріть про свої переживання з близькими людьми або психологом.

середа, 16 лютого 2022 р.

 


    Кожного року 16 лютого в Україні, згідно з Указом Президента України, на державному рівні відзначатимуть День єднання. 

👉Цього дня закликають вивішувати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки

👉Свято встановлено в Україні «З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…», згідно з Указом Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» від 14 лютого 2022 року № 53/2022.

👉16 лютого, згідно з Указом Президента України, заплановане:

✅підняття Державного Прапора України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах;

✅виконання о 10.00 Державного Гімну України;

✅ проведення закордонними дипломатичними установам України в державах перебування відповідних іміджевих заходів, спрямованих на єднання та підтримку України.



вівторок, 15 лютого 2022 р.

 Думки, від яких варто позбутися!



🔸«Це складно, у мене нічого не вийде»

      Замість цього краще дайте собі позитивну установку, наприклад: «Завдання вимагає багато сил на виконання, але якщо постаратися, у мене обов'язково все вийде».

🔸«Сьогодні був просто жахливий день. Гірше не може бути»

  Важливо чітко розділяти позитивні та негативні життєві ситуації: будь-які позитивні моменти постарайтеся запам'ятати і наступного разу, коли вам знадобиться натхнення, просто згадайте, як чудово ви впоралися з важким завданням. А от негативні ситуації варто проаналізувати та зробити висновок, чому так сталося.

🔸«Все добре відбувається з іншими, але не зі мною»

  Ви ж не знаєте, скільки насправді праці та безсонних ночей ховається за досягненнями інших людей.

четвер, 10 лютого 2022 р.

“Життя в смартфоні” – короткометражний мультик, який варто показати кожній дитині


  У цьому мульфільмі розповідається про маленького хлопчика, який весь свій вільний час проводить у смартфоні (когось нагадує, чи не так?). Його залежність настільки сильна, що він не помічає навколишнього світу – навколо все, наче в тумані. Але щоразу коли хлопчик виходить із віртуального трансу і починає усвідомлювати красу та небезпеку навколишнього світу, смартфон змушує його повертатися до екрану. Адже у гаджеті стільки спокус – ігри, соціальні мережі, лайки, непрочитані повідомлення та коментарі…

 Чим закінчиться ця захоплюча історія – подивіться самі! Кінцівка точно підніме вам настрій і надіємось, допоможе зрозуміти, що життя – це те, що відбувається навколо, а не в телефоні 🙂

Пропоную до Вашої уваги ТОП-10 найкращих вишів України в 2022 році



середа, 9 лютого 2022 р.

 Цікаво знати.



     Кожного року  9 лютого відзначається Міжнародний день піци. Найгучніше святкують дане свято на батьківщіні піци - Італії. Кожного року в цей день у Неаполі проводять фестиваль, який має назву "Pizzavillage" - найбільший фестиваль піци у світі, який триває тиждень. У цей день на фестиваль приїжджають піцайоли, щоб продемонструвати свою майстерність. Також окрім цього можна подивитись виставки, концерти та скуштувати найрізноманітніші піци. 

      Походження слова pizza пов'язують  із словами piatto (тарілка) і piazza (площа). Цікаво, що піца досить довго вважалася їжею бідняків, бо саме вони почали додавати в неї помідори. Першу класичну піцу Маргариту приблизно двісті років тому у Неаполі створив італійський кухар Рафаелле Еспозіто на замовлення королеви Маргарити.



           За кордоном піца Маргарита репрезентує країну в тому числі і завдяки забарвленню, що повторює кольори італійського прапора: головні інгредієнти Маргарити - червоні помідори, білий сир моцарелла і зелений базилік. Крім того, Маргарита - найпопулярніший сорт піци в світі, особливо в США, де в рік споживається навіть більше піци, ніж в самій Італії (в середньому, 13 кг на людину в порівнянні з 7,6 кг). 93% американців зізнаються, що їдять піцу не менше одного разу на місяць. А в Італії виробництво і продаж традиційної страви мають річний оборот в 10 млрд. євро. У країні працюють близько 50 000 піцерій.



 

   Цікаві факти з історії піци:

  1. Найбільша у світі кругла піца була зроблена близько 20 років тому. Вона мала діаметр 37,4 метри. Якщо говорити про прямокутну піцу, то в 2005 році на неї пішло 320 кілограм соусу, більше тонни сиру та 9,5 тис. коржів.
  2. Найбільш популярним інгредієнтом піци прийнято вважати ковбаски пепероні.
  3. Гавайська піца була придумана у Канаді.
  4. Однією серед перших покупок, які були зафіксовані в інтернеті, була піца з ковбасою пепероні, грибами та подвійним сиром.
  5. В 2001 відбулася доставка піци на найбільшу відстань за всю історію - піца була відправлена на Міжнародну Космічну Станцію за допомогою ракети на космічну станцію. Це було рекламним ходом вартістю мільйон доларів.
  6. Найдорожчу піцу у світі готує італійський шеф-кухар Ренато Віола. У складі цієї розкішної страви: креветки, м'ясо лангуста та омара, три види ікри та сир, приготований із молока чорних буйволиць. Заправка цієї піци – елітний коньяк. Не дивлячись на дорогу ціну піци, насититися нею не вдасться – діаметр Pizza Louis XIII становить близько 20 сантиметрів. А її ціна – €8,3 тис.

вівторок, 8 лютого 2022 р.

         Кожного року з 8-9 лютого відзначається День безпечного інтернету під гаслом "Разом для найкращого Інтернету"День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили в мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. 







понеділок, 7 лютого 2022 р.

Як підвищити власну самооцінку

🔸Визначте свої сильні сторони та розвивайте їх.
🔸Вчіться приймати компліменти.
🔸Перестаньте критикувати себе без об'єктивних причин.
🔸Намагайтеся спілкуватися з позитивними та впевненими в собі людьми, які готові вас підтримати.
🔸Не порівнюйте себе з іншими.
🔸Тренуйте наполегливість.
🔸Стежте за своїм зовнішнім виглядом.
🔸Завжди продовжуйте навчатися чомусь новому.
🔸Дійте! Ви не зможете покращити свою самооцінку, якщо будете сидіти на одному місці.




четвер, 3 лютого 2022 р.


Дане свято започаткували з метою виховання культури спілкування у дітей та дорослих задля зменшення використання  саме "ненормативної" лексики у нашому житті.